допомогти:

четверг, 1 декабря 2016 г.

Перекладена копія документа "Выпуск №232" - Google Документи

Перекладена копія документа "Выпуск №232" - Google Документи:



Випуск №232. Як шахраї обманюють інтернет-магазини: схеми і корисні поради

З розвитком онлайн-торгівлі з'явилися ті, хто хоче отримати товар в інтернет-магазині безкоштовно, просто - зловмисники. Вони використовують налагоджені схеми, які розпізнати часом не так просто. Сьогодні в справі обману інтернет-магазинів практично немає новачків, це досвідчені шахраї, які можуть можуть отримати ваш товар і позбавити прибутку. У випуску на сьогодні  ми розглянемо можливі схеми обману і способи їх запобігання.

Чорні списки клієнтів

Знайдіть в пошуку діючі чорні списки і бази недобросовісних покупців інтернет-магазинів із зазначенням даних клієнта, телефону і причини додавання. Наприклад, black-base.ru:

Тепер розглянемо схеми, які використовують шахраї. Ці ситуації актуальні для нашої дійсності, тому що багато клієнтів вважають за краще оплачувати покупки готівкою при доставці, тому інтернет-магазинах слід знати, яким чином може обдурити звичайний на вигляд клієнт.

Обман з оплатою

Цю схему, як правило, застосовують при замовленні дорогої техніки, одягу, предметів інтер'єру. Сума замовлення завжди велика. В процесі доставки клієнт передзвонює кур'єру і пропонує зустрітися «на нейтральній території», посилаючись на неможливість зустрічі точно за адресою. Він призначає місце біля метро, в під'їзді або арці.
На зустрічі шахрай передає гроші кур'єру, але в процесі перерахунку виявляється, що не вистачає якоїсь суми. Він бере назад стопку грошей, повідомляє відсутню і повертає кур'єру оплату. В результаті виявляється, що не вистачає ще більшої суми, т. К. Шахрай встиг вилучити її в процесі «перерахунку і доплати».
Кур'єри часто поспішають, тому, бачачи, що платіж отриманий в повному обсязі, віддають посилку і забирають гроші. Недостача виявляється пізніше, і довести щось можна. Якщо в процесі маніпуляцій з грошима кур'єр береться перераховувати вдруге, шахрай посилається, що помилився, грошей для оплати не вистачить, і швидко йде.

Як запобігти?

Поясніть кожному кур'єру, що гроші потрібно перераховувати після кожного непорозуміння, і тільки тоді віддавати товар, коли сума отримана в повній мірі. В правила доставки додайте пункт, що забороняє зустріч кур'єра і клієнта в погано освітлених місцях на кшталт під'їздів, підворіть, арок або нежитлових приміщень.
Зберігайте всі дані таких клієнтів і фіксуйте спроби обману, щоб в майбутньому вберегти себе від втрат. Іноді шахраї створюють нові акаунти і вказують інші дані контакту і доставки.

Обман з доставкою

Клієнт повідомляє інтернет-магазину, що товар не був доставлений, і вимагає повернення грошей. Таке дійсно можливо через збої в роботі «Пошти Росії». Спосіб не дуже популярний, але бували випадки, коли інтернет-магазин повертав гроші, хоча клієнт отримав товар. Або покупець скаржився ще до того як товар був доставлений, магазин перекладав гроші назад, а через якийсь час покупка приходила, але покупець не повідомляв про це магазину. По суті, це теж шахрайство, хоч і не заплановане.

Як запобігти?

Звертати увагу на трекінг посилок, використовувати альтернативні способи доставки.

Підставна квартира

Це спосіб хитрих і досвідчених шахраїв. Орендується квартира, в якій зловмисник зустрічає кур'єра. Він обов'язково запрошує його увійти, поки перевірить товар. Як правило, замовляють дорогий ноутбук або 2-3 смартфона. Шахрай навмисно проводить кур'єра з коридору на кухню. Потім клієнт говорить, що його все влаштовує і під невинним приводом просить кур'єра принести гроші з іншої кімнати. У цьому час шахрай забирає товар і залишає квартиру, закривши її на ключ.

Як запобігти?

Заборонити кур'єрам заходити в квартиру і виконувати подібні прохання замовника. Чітко позначити, як має відбуватися спілкування з клієнтом і на якому етапі кур'єр може піти за власним бажанням, забравши товар і «відмовившись» від оплати.

Підміна товару

Цей спосіб використовують з інтернет-магазинами, які продають дорогі товари, наприклад, одяг, взуття, аксесуари, постільна білизна, прикраси і т. П. Так, клієнт замовляє товар з приміркою при отриманні і оплатою на доставці, а потім повертає товар кур'єру, мотивуючи тим, що річ не підійшла або не влаштувала. Пізніше може виявитися, що в упаковці зовсім інший товар або той же, але б / у. Оригінал бренду можуть підмінити китайської копією, і підміна виявляється дуже нескоро.
Більш витончені шахраї роблять безліч замовлень, змінюючи в процесі адресу доставки, створюючи метушню і заплутуючи кур'єра. В результаті за однією адресою необхідно привезти до десятка різних замовлень в фірмових упаковках, кур'єр втрачає пильність, і частина товарів може бути підмінена.
Якщо ви зіткнулися з таким, зв'яжіться з клієнтом і зробіть посилання на непорозуміння. Той, хто чинив так вперше, може погодитися і повернути ваш товар. Якщо шахрай не зізнається, попередьте про те, що ви маєте намір звернутися в поліцію. Це теж може подіяти.

Як запобігти?

Обов'язково підготуйте кур'єрів: розкажіть, як відрізнити оригінал від підробки. Обмежте кількість речей для доставки з приміркою або відмовтеся від неї взагалі. Подумайте про те, щоб ввести спеціальні мітки-голограми для речей, щоб кур'єри могли швидко відрізнити товар магазину від підмінного.

Помилковий замовлення

Є люди, яким «просто нудно» або вони вимагають уваги. Такі лжекліенти вибирають багато різного, задають масу питань, уточнюють розміри, матеріали, спосіб виготовлення і інші дрібниці. Вони змінюють місце зустрічі, кілька разів передзвонюють, але в підсумку нічого не купують. Ці «покупці» заберуть у вас багато часу і цінного уваги, яке могло бути приділено реальним клієнтам. Кур'єри виїжджатимуть за адресою і повертатися з товаром, тому що в процесі клієнт буде дзвонити і переносити доставку на інший день або відмовлятися взагалі.

Як запобігти?

Злого умислу у таких людей немає, але перевірити номер телефону і занести його в базу потенційних «Ложніков» варто. Часто вони не ховаються і не змінюють номери для зв'язку, тому обчислити їх простіше, ніж реальних шахраїв.

Грабіж

На жаль, запобігти таким ситуаціям майже неможливо. На вигляд простий замовлення, але завжди на дорогий товар або кілька одиниць (наприклад, 2-3 смартфона). На доставку у кур'єра відбирають товар (наприклад, в під'їзді) із застосуванням сили або без.

Як запобігти?

Майже ніяк. На таку доставку краще відправляти двох кур'єрів, щоб зловмисники просто відмовилися від товару, не ризикуючи нападати.

Крадіжка

Бувають ситуації, коли робиться підставний замовлення. Кур'єр виходить з машини і прямує в квартиру, щоб передати товар. У цей час автомобіль акуратно розкривають і витягують все цінне. Робиться так, щоб кур'єр не запідозрив пропажу відразу. Вже на наступному адресу він виявляє, що товарів немає.
Ще одна схема - це доставка в офіс або квартиру на першому поверсі. Кур'єра зустрічає людина, яка бере товар, щоб показати його директору або лежачому хворому. Двері закриваються, шахрай ретирується через другий вихід, закриваючи двері.

Як запобігти?

Встановити надійні замки на автомобілі доставки, використовувати сигналізацію. Заборонити кур'єру залишати в машині цінні речі, документи, гроші, а також випускати товар з поля зору.

бман з «Приведи друга»

Часто для акцій «Приведи друга» клієнти інтернет-магазинів привертають родичів, щоб отримати цінний подарунок. За умовами такої акції, новий клієнт оформляє замовлення на суму, що не менше зазначеної, а той, хто рекомендував новачка, отримує за це нагороду. Таким чином, мета акції в розширенні аудиторії магазину залишається недостигнутой.

Як запобігти?

Продумати механіку акції таким чином, щоб неможливо було залучити члена сім'ї. Наприклад, відстежувати адреси, e-mail, номери телефонів і т. П.

Перепродаж акційного товару

Якщо ви проводите розпродаж товарів за низькими цінами, можуть знайтися ті, хто скупить всі, і перепродасть в своєму магазині з накруткою.

Як запобігти?

Встановлювати обмеження на кількість одиниць товару для одного покупця.

Підробка рахунки про оплату

Таким чином постраждав український інтернет-магазин «Ріпка». Повний опис схеми обману читайте тут.Приклад оригіналу і підробленого рахунку з сайту ain.ua:

Можливі причини відмови від оплати на доставці

  • Клієнт оформляє замовлення з реальним наміром купити, але робить це в декількох інтернет-магазинах. В результаті він оплачує товар тому, хто першим привіз.
  • Покупець задає питання по товару не консультанту магазину, а кур'єру або водієві, і, не отримавши відповідь, відмовляється від покупки.
  • Покупець вимагає без передоплати показати йому товар, який доставляється з-за кордону, що свідомо не вигідно продавцю.

Як запобігти?

  • Обмовляти час доставки, яке зручно клієнту, а не кур'єру.
  • Пропонувати бонуси і подарунки до товарів, щоб у клієнта був стимул купувати саме у вас.
  • Стежити, щоб кур'єри оперативно пов'язували клієнта і консультанта, якщо є питання по товару. Попередити менеджерів про можливість такого запиту.
  • Позначити умови продажу і можливість передоплати.
В одному з наступних випусків розсилки Setup.ru ми зупинимося докладніше на причинах, за якими клієнти відмовляються оплачувати замовлені товари.

Висновки

Будьте пильні і приділяйте особливу увагу, якщо клієнт часто змінює склад замовлення, місце доставки, задає багато несуттєвих питань. Забезпечте безпеку доставки дорогих товарів і розробіть свою систему протидії підмінити. Перед тим як переводити оплату юрособам, переконайтеся в справжності документів.





'via Blog this'